Russian (CIS)Ukrainian (UA)
Про ISSN

ISSN (International Standard Serial Number) - Міжнародний стандартний номер періодичного видання – це цифровий восьмизначний код, який ідентифікує періодичне видання (ЗМІ) незалежно від країни походження.

ISSN складається із спеціальної абревіатури та восьми цифр, які розділені між собою дефісом. Для ISSN застосовуються арабські цифри від 0 до 9, в деяких випадках остання цифра може бути римською „Х”.

ISSN може отримати будь-яке періодичне видання (публікація, випущена в послідовних частинах, що має числові або хронологічні позначення без зазначеного кінця виходу). Це може бути газета, тижневик, журнал, щорічник, а також електронна публікація (компакт-диск, веб-сайт). Для різних версій публікацій (друковане видання, компакт-диск, веб-сайт) необхідно отримати окремий номер ISSN, навіть якщо однаковий заголовок.

Основним критерієм для присвоєння ISSN-номера є періодичність і безстроковість (відсутність кінцевого виходу) видання.

Кожному періодичному виданню ISSN присвоюється тільки один раз. ISSN не змінюється при зміні видавця, періодичності виходів, місця видання тощо. Єдиною умовою, при якій присвоюється новий ISSN, є зміна назви видання.

Кожен індивідуальний ISSN призначається для серійної публікації, зареєстрованої в міжнародній базі даних ISSN, яка є основним джерелом ідентифікації періодичних видань усього світу.

ISSN – фундаментальний інструмент для ефективної поставки документів і забезпечує зручний і економний метод зв’язку між видавцем і постачальником, роблячи торгові канали розповсюдження більш ефективними.

 

Про програму ISSN

Програма ISSN відкрилась і розвинулась у структурі світової наукової інформаційної програми ЮНЕСКО. ISSN присвоює Міжнародний центр періодичних видань, який знаходиться в Парижі, тому, що в Україні немає національного центру ISSN. При реєстрації видання вноситься в міжнародний реєстр даних.

Міжнародний центр ISSN - міжурядова установа, керована статутами, які є об’єктом угоди між ЮНЕСКО і Францією – країною-організатором Міжнародного центру.

 

 

 

 

 

Поділись корисною інформацією з іншими!
Розмісти кнопку на своєму сайті!

issn

Опрос

Вам нужен штрих-код для:
 

Про нас Що таке ISSN Про штрих-коди Наші клієнти Реєстрація